HUNDOWS VARÁZS volt PESTÚJHELYEN

2012.11.18 18:00

       

 

Tegnap késő délután, picit izgatottan készülődtem én is erre a HUNDOWS bulira.  Elsősorban  mert  személyesen már régen voltam a zenekar koncertjén, másodsorban délelőt beszélgettem  Pepével  és  elmondta, nagyon rosszul aludt és kicsit fáradtnak érzi magát. Egész éjjel azon gondolkodott, mit és hogyan lehet még jobban csinálni  annak érdekébe,hogy ez a koncert a lehető legjobb legyen.. A  koncerten  lányommal  és   egy baráti  zenész  házaspárral  együtt  vettünk részt, ezáltal  szakmai  szemmel  is szerettük volna látni és hallani a fiúk produkcióját.. Picit késve érkeztünk, de örömmel tapasztaltam, szinte teljesen telt ház van. Elérkezett a kezdés, az első percekben valósnak tünt  Pepe  aggodalma, némi feszültséget  láttam  az  arcukon, némi porszemet  a gépezetben - sajnos  ez  átjött  a  közönséghez is  - épp  ezért  a  koncert  elején  kevesebb  volt  a taps.  Szerencsére,  negyed  órán  belül, rendbe jöttek a dolgok, a fiúk  feloldódtak  a  feszültség  alól,  és  ismét  a  megszokott  lendületes,  könnyed játékról  tett bizonyságot a  csapat, ami  meghozta a közönség hangulatát is..Összességéban  nagyon jó buli  kerekedett ismét, többségében  a  jól bevált  dalokat játszották a fiúk, megspékelve  néhány  sikeres filmzenei  feldolgozással, saját  szerzeményekkel..  A zenekar  és  a  nézők  egy hullámhosszra  kerültek. .Megemlékeztek egy dal erejéig Komár Lászlóról  és  külön  emelte  a buli hangulatát és szinvonalát az egykori Univerzal zenekar énekesének, Mariónak a műsora.  A  koncert végére a jókedv  és  a   hangulat  elérte  a  csúcsot,a végén kétszer is ráadást kellett játszaniuk, mert a lelkes közönség visszatapsolta őket.A buli vitathatatlanul jó volt ,én a magam részéről a látványt hiányoltam, természetesen  ez mit  sem r ont  a zenekar és a közönség érdemein, mertjó közönség nélkül, nincs jó buli - azt hiszem  a  fiúk  részéről sem lehet panasz. Azt tapasztaltam, hogy mindenki jól érezte magát, akik otthon maradtak, egy maradandó élményt veszítettek. Gratulálok fiúk  és köszönöm az élményt amit kaptunk tőletek ezen szép őszi szombat estén.....A lányom, aki  még  élőben  soha  nem  hallotta  a  fiúkat  játszani  a  koncert után azt mondta : apa , nem bántam meg, hogy elkisértelek..:))   -    Külön senkit sem emelnék ki a zenekarból a teljesítmények tekintetében, mindenki  tette a dolgát, kihozva magából azt a maximumot, amire ezen a napon képes volt... Hallhattuk Pepe  fergeteges  dobszólóját, Tibi brilliáns futamait a  gitár húrjain, a  fáradhatatlan Mihalovics Janit, amint ritmikájával , akkordjaival szépen segítette Tibi szólójátékát, és nem szabad megfeledkeznünk Balogh Sanyiról, aki nem kis bátorságról tett bizonyságot, amikor kb. két hónapos közös munka után felvállalta ezt a koncertet.   Egy közmondással élve, senki nem lógott ki a sorból...

/Stefano/

                       

                           

 

Ajánlom olvasásra a társoldalon írott cikket is (Judit Newsse) ami szintén reális képet ad erről az eseményről : https://www.hundowsfan.atw

 

                                   

A HUNDOWS koncerten, díszvendégként képviselte magát a teljes THE CLIFFTONES Norvég zenekar.   Köszönjük !

 

                            

Jelenlétével megtisztelte az eseményt a NORDIC GUITAR CLUB két  vezetősgi  tagja, Svenne és  Pirjo.   Megemlíteném, hogy  a  Hundows  Zenekar  a  Skandináv  MINI TURNÉJA  során, diplomát kapott a Nordic Guitar Club - tól.

 

              

                                            PEPE és az Ő kis birodalma :))

                        

 

Tilburgi emlékek.

PipeLine magazin a Hundows - ról. ( tovább.......)

2012.10.27 20:36
A neves angol magazinban cikk jelent meg a Tilburgi 2012 - es Cliff and Shadows fesztiválról, amelyben a cikk szerzője külön gondolatot szentelt a Hundows zenekar részvételérpl.   Ime az eredeti írás:                       És...